Opublikowano Dodaj komentarz

Skuteczna strona www lokalnego biznesu

Jeszcze nie masz strony internetowej Twojego biznesu, bądź masz przestarzałą lub nieaktualną stronę?

Dowiedz się na co zwrócić uwagę przy wyborze strony internetowej firmy i poznaj 5 kroków do skutecznej reklamy Twojego biznesu przez stronę www.

Krok 1. Strona powinna być czytelna.

Strona internetowa powinna być czytelna i zawierać podstawowe elementy takie jak:

  • numer telefonu,
  • informacje o świadczonych usługach,
  • cennik.

Zbyt duża ilość tekstu i podstron sprawi, że klient będzie musiał poświęcić zbyt dużo czasu na czytanie i szukanie ważnej dla niego informacji.

Krok 2. Numer telefonu jest najważniejszym elementem strony www!

Powinien znajdować się w kilku miejscach strony w widocznym miejscu (w tym na samej górze strony). Dodatkowo klient powinien mieć możliwość kliknięcia na numer telefonu na stronie www, aby w wygodny sposób zamówić usługę z telefonu (bez niepotrzebnego zapisywania numeru na kartce czy też kopiowania do schowka).

Jeżeli Twoi klienci nie zamawiają usług telefonicznie, tylko przez e-mail, formularz lub aplikację, to wówczas staraj wyeksponować się tą część strony tak aby byłą widoczna zaraz w pierwszym widoku po wejściu na nią.

Krok 3. Postaw na minimalizm.

Grafika i zdjęcia powinny być jedynie uwieńczeniem strony www. Zbyt dużo tzw. "bajerów" powoduje że strona jest chaotyczna i długo się wczytuje.

Dodatkowo ważne informacje nie powinny znajdować się na ruchomych elementach (slide) gdyż klient może nie zdążyć ich przeczytać.

Krok 4. Strona www powinna być dostosowana do urządzeń mobilnych.

Strona powinna dobrze wyglądać i być funkcjonalna nie tylko na komputerze, ale również na tablecie i przede wszystkim na telefonie! Sprawdź jak Twoja strona www wyświetla się na telefonie i czy działa prawidłowo.

Krok 5. Wybierz uniwersalną kolorystykę strony.

Przy wyborze kolorystki strony nie kieruj się własnym gustem, tylko wybierz klasyczną kolorystykę, która nie wychodzi z mody i spodoba się zarówno starszej osobie jak i młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *